The Effect of the Time of The Opening Goal in the Premier League 2016-2017

Posted on: September 22nd, 2016 by Jonny Grossmark

People who bet in play or slowly catching on to the fact that expectation of a goal(s) is dependent on the time of the opening goal added to the game state ( current score ) as time decays in a game .

Ludzie, którzy zakład w grze lub wolno wzrok na fakt, że oczekiwanie na cel (s) jest zależny od czasu otwarcia bramki dodany do stanu gry ( bieżący wynik ), a czas zanika w grze .
Οι άνθρωποι που ποντάρετε στο παιχνίδι ή σιγά σιγά την διαφορά για το γεγονός ότι η προσδοκία ενός στόχου ( ες) εξαρτάται από το χρόνο του στόχου για το άνοιγμα προστίθεται στην κατάσταση του παιχνιδιού ( σκορ ) καθώς ο χρόνος διασπάται σε ένα παιχνίδι .

In the table below I have added all the games this season in the Premier League where the home team opened the scoring ( H ) or the away team opened the scoring ( A) in the first half with the final score shown as well in each one minute time band .
W tabeli poniżej Dodałem wszystkie gry w tym sezonie w Premier League , gdzie Gospodarz otworzył wynik ( H) lub drużyny gości otworzył wynik (A) w pierwszej połowie z końcowego wyniku pokazane , jak również w każdym z nich minut przedziale czasowym.
Στον παρακάτω πίνακα έχω προσθέσει όλα τα παιχνίδια αυτή τη σεζόν στην Πρέμιερ Λιγκ , όπου η γηπεδούχος άνοιξε το σκορ (H ) ή η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ ( Α) κατά το πρώτο εξάμηνο με το τελικό σκορ φαίνεται , καθώς σε κάθε μία λεπτό μπάντα του χρόνου .

The last figure in the column  shows the average goals per game in that one minute time band.
Ostatnią postacią w pokazuje średnią goli na mecz w tym przedziale czasowym jednej minuty
Το τελευταίο ψηφίο δείχνει ο μέσος όρος γκολ ανά παιχνίδι σε αυτό το ένα λεπτό χρονική ζώνη

In the table below there are 33 opening goals logged ( 18 games where the home team opened the scoring , and 15 games where the away team opened the scoring , and the home teams <> 14-2-2 and the away teams <> 9-4-2

W poniższej tabeli znajdują się 33 goli otwarcia zalogowany (18 gier, gdzie drużyna gospodarzy otworzył wynik , oraz 15 gier, gdzie Drużyna otworzył wynik , a zespoły home < > 14-2-2 , natomiast goście zespoły < > 9 4-2
Στον παρακάτω πίνακα υπάρχουν 33 στόχους άνοιγμα εισέλθει ( 18 παιχνίδια, όπου οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ , και 15 παιχνίδια όπου η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ , και οι τοπικές ομάδες < > 14-2-2 και οι εκτός έδρας ομάδες < > 9 -4-2

How does the time of the opening goal in a game effect the ability of a team to hold onto a lead ?
Jak docelowy czas otwarcia wyniku gry dla zdolności zespołu dydaktycznego zorganizowanie ołów ?

Πώς λειτουργεί το χρόνο του στόχου για το άνοιγμα σε ένα αποτέλεσμα το παιχνίδι την ικανότητα της ομάδας να κρατήσουν ένα προβάδισμα ;